Pro Astro - Profesjonalny horoskop sukcesu Profesjonalny horoskop sukcesu

Dane do logowania Panel logowania

Wyszukiwarka

Strona główna / Czytelnia / Artykuły / Wstęp do astrologii finansowej

Wstęp do astrologii finansowej

Astrologia bada zależności między wzajemnymi układami planet a zachowaniami ludzkimi. Nadal nie jest zbadana przyczyna tego wpływu, ale samo zjawisko jest bardzo dobrze opisane. Sama astrologia nie jest trudna, ale wymaga pewnego wysiłku i zebrania własnych doświadczeń. Jak dotąd nie udało się stworzyć niezawodnego programu komputerowego, który interpretowałby horoskop. Zbyt wiele jest czynników, które musi rozważyć tylko człowiek.


Układ planet na płaszczyźnie ekliptyki nazywany jest horoskopem.

Tak wygląda horoskop na określony dzień, godzinę i miejsce na świecie, policzony i narysowany przez program komputerowy.

Dwanaście symboli na zewnętrznym kręgu to Znaki Zodiaku, czyli ekliptyka. Ich wzajemny układ nigdy się nie zmienia. Pozioma linia wewnątrz kręgu to horyzont, a kolorowe symbole to planety. Jak widać na tym wykresie, niektóre są pod horyzontem, niektóre nad nim. Planety znajdują się w nieustannym ruchu, zmieniając pobyt w Znakach Zodiaku i wzajemny układ względem siebie.

Dwie planety w tym samym miejscu ekliptyki, naprzeciwko siebie, lub w pewnych określonych odległościach kątowych tworzą aspekt. Uwzględniając rodzaj aspektu i naturę planet można przewidzieć czy będzie to korzystna czy niespokojna energia.

Horoskop można narysować na dowolną datę:


...i wiele, wiele innych. Astrologowie od wieków obserwują, że ważne wydarzenia w życiu ludzi mają miejsce wtedy, kiedy w ważnych  miejscach ich horoskopów pojawiają się planety. Horoskopy w gazetach nie mają wiele wspólnego z prawdziwą astrologią. 


Horoskop można nałożyć na mapę świata i obserwować które miejsca są dla nas szczególnie korzystne, a które będą jałowe.
Skrzyżowania linii planetarnych wyzwalają szczególnie silny wpływ i wyzwalają w nas nieznane wcześniej pokłady energii.
Taką mapę możemy narysować tylko kiedy znamy dokładną godzinę urodzenia (powstania firmy lub innego zdarzenia).

Astrologiczna mapa jest unikalna dla każdego człowieka, ponieważ każdy z nas urodził się innego dnia oraz o innej godzinie. Znane są historie wielu zwykłych ludzi, którzy odkryli w sobie ogromny potencjał twórczy po wyjeździe w inne miejsce na Ziemi.

Dzięki astrologii możemy wyznaczyć takie miejsce przed zaplanowaniem podróży.

Poniżej na obrazku linie planetarne naniesione na wykres świecowy indeksu giełdowego.

Tym właśnie zajmuje się astrologia finansowa, która kiedyś pewnie będzie częścią analizy technicznej notowań.

Linie planetarne tworzą poziomy wsparcia dla akcji, a ich przecięcie powoduje początek wzrostów lub spadków cen. Dzięki programom astrologicznym możemy kreślić te linie na lata naprzód i wyznaczać daty ich przecięcia.

W odpowiednim momencie możemy wejść na rynek albo zrealizować zyski.

Astrologia bardzo dobrze przewiduje psychologiczne zachowania tłumów, które w dużej mierze decydują o zwrotach na rynkach akcji. 

Ta metoda jest coraz lepiej opisana w literaturze i coraz bardziej popularna wśród inwestorów. W połączeniu z tradycyjnymi metodami analizy technicznej jest potężnym narzędziem w ręku inwestora.


Autorem artykułu jest_______________________________________
Wojciech Suchomski Ekonomista, przedsiębiorca, inwestor.
Prowadzi placówkę badawczą ASTROBIZNES, zajmującą się astrologią finansową i giełdy.
Członek Międzynarodowego Towarzystwa Astrologów Biznesowych (ISBA).
Prowadzi BLOG ASTROBIZNES, witrynę http://www.astrobiznes.pl oraz publikuje codzienne komentarze finansowe na STOOQ.Aby komentować artykuł musisz być zalogowany!

Polecam