Pro Astro - Profesjonalny horoskop sukcesu Profesjonalny horoskop sukcesu

Dane do logowania Panel logowania

Wyszukiwarka

Strona główna / Czytelnia / Artykuły / Mandala giełdy

Mandala giełdy

Cykl Znaków Zodiaku może bardzo dobrze opisać kolejność zdobywania doświadczeń życiowych człowieka. Początkiem cyklu jest zawsze Baran, jego zakończeniem lub przejściem na wyższy poziom są Ryby. Poniżej znajduje się cykl kolejnych doświadczeń przeciętnego inwestora giełdowego, naniesione na zodiakalne koło tworzą „mandalę giełdy”.

Uporządkowanie doświadczeń według symboliki Znaków Zodiaku pomaga także zapamiętać pewne istotne elementy gry giełdowej jak np. „system inwestycyjny” czy „gra z trendem”.

Baran - inwestor zakłada rachunek inwestycyjny, wszystko wydaje się proste. Ma poczucie zdobywcy, oraz że zawojuje całą giełdę. Niewiele jeszcze wie, ale odważnie kupuje, bo chce zaistnieć na rynku.

Byk - inwestor oszczędza zarabiane pieniądze z myślą o inwestycjach na giełdzie. Gromadzi jak najwięcej akcji i cieszy się z ich posiadania.

Bliźnięta - inwestor szuka informacji o spółkach, interesuje się, jakie mają plany, czyta gazety i forum dyskusyjne. Interesują go nawet ploteczki o zmianach w zarządzie.

Rak - inwestor dowiaduje się o istnieniu ryzyka i chce jakoś zabezpieczyć się przed możliwymi stratami. Nie oznacza to, że inwestor się boi, troszczy się po prostu o wartość posiadanych akcji i stabilność portfela.

Lew - inwestor chwali się swoim posiadaniem i poucza innych, jak mogą zarobić miliony. Jest dumny, że jest akcjonariuszem i przekonany o swojej nieomylności. Chwali się zyskami, jakie osiągnął na akcjach i jaki będzie bogaty.

Panna - inwestor wylicza statystyki, przelicza ryzyko, bada setki danych i analizuje szczegóły. Dowiaduje się, że istnieje 200 różnych wskaźników analizy technicznej i chce je wszystkie poznać. Wszystko po to, aby uniknąć porażki.

Waga - inwestor próbuje zrównoważyć portfel – kupuje trochę akcji, trochę jednostek funduszu inwestycyjnego, trochę obligacji.

Skorpion – załamanie na giełdzie! Pierwsze bolesne straty i połowa wartości akcji poszła z dymem. Na dodatek trzeba jeszcze zapłacić zaległy podatek od zysków giełdowych i spłacić kredyt zaciągnięty na zakup akcji! Inwestor ma myśli samobójcze i chce skoczyć z 12 piętra.

Strzelec - inwestor nie poddaje się po bolesnych stratach. Rozumie już swoje błędy, wie, że dzięki nim czegoś się nauczył i z optymizmem patrzy w przyszłość.

Koziorożec - inwestor dokonuje ważnego kroku: buduje system inwestycyjny. Teraz odpowiedzialność za inwestycje spoczywa na systemie, który decyduje kiedy kupować, a kiedy sprzedawać akcje. Wymaga jednak dyscypliny w jego stosowaniu.

Wodnik - inwestor zaprzęga do pracy komputer i ulepsza swój system inwestycyjny. Następnie eksperymentuje z nowymi systemami, ciągle coś odkrywa i dzieli się tym z innymi uczestnikami rynku. Zaczyna dążyć do wolności finansowej.

Ryby - inwestor jest już bogatszy o doświadczenia, intuicyjnie wie, co robić oraz w którym kierunku podąży giełda. Odkrywa, że nie można walczyć z rynkiem i uczy się płynąć z trendem. Nabiera dystansu do chwilowych zmian wartości portfela, a część zysków przeznacza na cele charytatywne.

Jak widać, Znak Ryb nie kończy cyklu, ale jest punktem wyjścia do kolejnego, bardziej świadomego cyklu realizacji człowieka. Ten cykl trwa wiecznie. Kiedy sam rozpoczynałem swoją przygodę z giełdą, miałem nadzieję że uniknę pewnych błędów i od razu zacznę zarabiać pieniądze. Okazuje się jednak, że trzeba zyskać pewne doświadczenia, poczuć zarówno smak zwycięstwa i gorycz porażki, aby czegoś się nauczyć. Każde kolejne doświadczenie jest następnym etapem rozwoju.Autorem artykułu jest_______________________________________
Wojciech Suchomski Ekonomista, przedsiębiorca, inwestor.
Prowadzi placówkę badawczą ASTROBIZNES, zajmującą się astrologią finansową i giełdy.
Członek Międzynarodowego Towarzystwa Astrologów Biznesowych (ISBA).
Prowadzi BLOG ASTROBIZNES, witrynę http://www.astrobiznes.pl oraz publikuje codzienne komentarze finansowe na STOOQ.


Aby komentować artykuł musisz być zalogowany!
Komentarz został dodany przez jacek dnia 14-02-2007
zauważyłem pewną niekonsekwencję w interpretacji ostatnich 3 znakow:

Koziorożec - inwestor dokonuje ważnego kroku: buduje system inwestycyjny.

Wodnik - inwestor zaprzęga do pracy komputer i ulepsza swój system inwestycyjny

Ryby - inwestor jest już bogatszy o doświadczenia, intuicyjnie wie, co robić oraz w którym kierunku podąży giełda.

W praktyce jest tak, że jeśli ktoś grał kika lat posługując się systemami inwest. a potem je porzucil na rzecz gry intuicyjnej to po pewnym czasie gdy takiego gościa spotykam, mówi mi, że już na giełdę nie ma czasu, bo ma ważniejsze sprawy. Autentycznie - nic nie zmyślam ;-)

Prawidłowa interpretacja jest taka:

Koziorożec - inwestor dokonuje ważnego kroku: buduje system inwestycyjny... ale

System, który miał być super - w realu okazuje się do niczego, tak więc kolej na


Wodnik - inwestor zaprzęga do pracy komputer i ulepsza swój system inwestycyjny, czyli

.. dodaje następne warunki, parametry, krzywa kapitalu coraz bardziej wygląda zachęcająco...ale

po pewnym czasie system generuje stratę za stratą i dlatego kolej na

Ryby - inwestor jest już bogatszy o doświadczenia, intuicyjnie wie, co robić oraz w którym kierunku podąży giełda, ale niestety.. następnym znakiem do którego przechodzi inwestor jest... zaraz..co tam jest po tych Rybach ???


pozdrawiam
Jacek (ur. 3-go marca);-)
Komentarz został dodany przez czKCocqiZXuSLIAxe dnia 07-08-2011
1vVUfq , [url=tygdfmdqxnzc.com [link=wxdvkdsvvuqo.com ejoiyhijlvfg.com

Polecam