horoskop-milionera-forbes-astrolog

Horoskopy najbogatszych milionerów – Forbes 2010

Poniżej zamieszczam krótki rys biograficzny i horoskopy 10 najbogatszych ludzi świata, według rankingu Forbesa w 2010 roku. Myślę, że to ciekawy materiał dla każdego, kogo fascynuje wielki świat biznesu, kto chce zobaczyć jak wygląda horoskop milionera i sprawdzić jak się mają pieniądze horoskopie naprawdę bogatych ludzi.

Zamieszczam tu również podsumowanie aspektów planet i ich położenia w horoskopach. Zastrzegam, że wnioski wyciągane na podstawie 10 horoskopów, niektórych bez godziny urodzenia, prowadzą na manowce i mogą okazać się przypadkowe.

Zamieszczam je wyłącznie jako ciekawostkę i zachętę dla tych, którzy będą skłonni do prowadzenia dalszych badań nad horoskopami biznesowymi. Warto poddać analizie także pozostałych najbogatszych. Niestety godzinę urodzenia znam wyłącznie u Billa Gatesa, Warrena Buffetta oraz Bernarda Arnault (najbogatszego Francuza). Co ciekawe, Panowie Gates i Arnault mają Księżyc na MC oraz Saturna powiązanego z Ascendentem (Gates – trygon, Arnault – koniunkcję). W horoskopie Warrena Buffeta Saturn znajduje się w I domu horoskopowym.

Źródłem danych były dla mnie: Astro-Databank, Astrotheme.com, Forbes oraz Wikipedia.

Poniżej zamieszczam miniaturki horoskopów.
Wystarczy kliknąć każdą z nich, aby powiększyć je w nowym oknie.

Horoskop milionera – Carlos Slim Helúhoroskop-najbogatszego-czlowieka-carlos-slim-helu

Meksykański przedsiębiorca, magnat telekomunikacyjny, syn emigrantów z Libanu, znany z działań charytatywnych.
Według listy magazynu “Forbes”, opublikowanej 10 marca 2010 Slim jest najbogatszym człowiekiem świata. Szacuje się, że w ciągu ostatniego roku Jego fortuna zwiększyła się o o 18,5 mld i wynosi obecnie 53,5 mld dolarów. Kluczowy był dla niego 35% wzrost giełdowej wyceny América Móvil, największej amerykańskiej sieci komórkowej, z 200 mln klientów. Ten koncern stanowi połowę jego majątku. Jego fortuna odpowiada za 5 proc. PKB Meksyku. Slim prowadzi ponad 200 biznesów: od telekomunikacji przez sieci handlowe, banki, energetykę po turystykę. W Jego kolekcji liczącej 66 tys. dzieł sztuki znajduje się największy na świecie prywatny zbiór rzeźb Augusta Rodina.

Horoskop milionera – Bill Gateshoroskop-miliardera-bill-gates

Amerykański przedsiębiorca, filantrop oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft. Gates zaangażował się w szereg przedsięwzięć filantropijnych, przeznaczając duże sumy na potrzeby organizacji dobroczynnych i programów badań naukowych. Szacuje się, że Jego fortuna znacznie zmniejszyła się w ostatnich latach, ze względu na liczne działania charytatywne i wynosi obecnie 53 mld dolarów.
(horoskop astro.com)

Horoskop milionera – Warren Buffetthoroskop-astrologia-biznesowa-warren-buffet

Amerykański inwestor giełdowy. Swoje ogromne pieniądze zarobił m.in. na nabyciu dużego pakietu akcji Coca-Coli. Dzisiaj Buffett jest większościowym udziałowcem Berkshire Hathaway. Pomimo posiadania ogromnej fortuny Buffett wciąż mieszka w domu w Omaha, który kupił przed 50 laty za 31 500 dolarów. Buffett poinformował, że zamierza ofiarować 12 050 000 akcji Berkshire Hathaway pięciu fundacjom charytatywnym. Ofiarowane akcje to blisko 37 mld dolarów.
(horoskop astro.com)

Horoskop milionera – Mukesh Ambanihoroskop-mukesh-ambani

Indyjski przedsiębiorca. Właściciel 48 procent akcji firmy Reliance Industries Limited. W Bombaju zbudował imponujący apartamentowiec dla swojej rodziny: „Antilia”, ukończony w 2008 roku. Inspiracją dla projektu była architektura wiszących ogrodów Semiramidy. Koszt sięgnął miliard dolarów. W 2008 zapowiedział zainwestowanie w Polsce sumy 1,8 mld złotych, w branży petrochemicznej.

Horoskop milionera – Lakshmi Mittalhoroskop-sukcesu-laksmi-mittal

Biznesmen indyjskiego pochodzenia. Jest prezesem ArcelorMittal (największego na świecie producenta stali). W Polsce znany głównie z przejęcia od Skarbu Państwa Polskich Hut Stali. Imperium zbudował, przejmując i wyprowadzając na prostą huty w złej kondycji finansowej.
Ma prywatny odrzutowiec, ogromny jacht, a jego londyński dom (kupiony od Berniego Ecclestone’a, szefa Formuły 1) kosztował 128 mln dolarów. Kilkadziesiąt milionów dolarów wydał na kilkudniowe wesele córki w pałacu w Wersalu.

Horoskop milionera – Larry Ellisonhoroskop-przedsiebiorcy-larry-ellison

Założyciel i prezes firmy produkującej oprogramowanie do obsługi baz danych, Oracle Corporation. Larry wcześnie ujawnił zdolności matematyczne i jako młody człowiek podjął pracę dla Ampex Corporation. Jednym z projektów, przy którym pracował była baza danych opracowywana przez CIA. Projekt ten nosił kryptonim “Oracle”. Dzisiaj Oracle jest trzecim pod względem przychodów sprzedawcą oprogramowania na świecie po firmach Microsoft i IBM. Ellison jest właścicielem największego na świecie jachtu “Sayonara” (ok. 140 m długości), kosztującego ponad 200 mln USD.

Horoskop milionera – Bernard Arnaulthoroskop-dobrego-biznesmena-bernard-arnault

Francuski biznesmen, prezes LVMH, czyli Louis Vuitton Moët Hennessy – francuskiego koncernu z branży dóbr luksusowych (ma ok. 40% udziałów). Grupa LVMH to ponad 60 różnych marek z pięciu działów: wina i napoje alkoholowe, zegarki i biżuteria, perfumy, odzież, sklepy detaliczne. Spółka zatrudnia ok. 65 tys. osób, prowadzi 2400 sklepów. Arnault pochodzi z bardzo zamożnej rodziny przedsiębiorców z Roubaix, niedalego granicy z Belgią. W 1981 wyjechał do USA, gdzie m.in. budował osiedla na Florydzie. W 1984r. kupił firmę odzieżową Christian Dior SA, którą następnie zmodernizował. W 1989 przejął LVMH, a w 2004 producenta zegarków Tag Heuer. W 2007 kupił 9% udziałów w Carrefour.
(horoskop: astro.com)

Horoskop milionera – Eike Batistahoroskopy-bogatych-ludzi-eike-batista

ten brazylijski przedsiębiorca, jak pisze Forbes, pieniądze zarabia w stylu filmowego superbohatera. Sześć lat temu obiecał sobie, że zostanie najbogatszym Brazylijczykiem i spełnił obietnicę. Oczywiście Batista zakłada, że wkrótce będzie na I miejscu listy Forbesa. W tym roku jest ósmy, w 2009 r. był zaledwie na 61. miejscu, a trzy lata wcześniej dopiero dorabiał się pierwszego miliarda. Batista działa szybko, pewnie i z rozmachem. Ma ogromne wyczucie czasu i mnóstwo szczęścia lub dobrych protektorów. Wierzy, że budując bogactwo Brazylii, zbuduje też własne. Jest byłym mistrzem Brazylii, USA i świata w sportach motorowodnych, ale po narodzinach drugiego syna zrezygnował z niebezpiecznej dyscypliny. Więcej o Jego fascynującym życiu możecie przeczytać na forbes.pl.

Horoskop milionera – Amancio Ortegahoroskop-milionera-amancio-ortega

Hiszpański przedsiębiorca, założyciel koncernu odzieżowego Inditex ubiera już ludzi w 73 krajach, ma 59% jej udziałów. Ma 4,5 tys. sklepów pod takimi markami, jak Zara, Bershka czy Oysho, zatrudnia ponad 14.000 osób. Jego ojciec był kolejarzem. W wieku 17 lat rozpoczął pracę w La Maja – małym sklepie odzieżowym. W 1974 otworzył swój pierwszy sklep “ZARA”, tworząc podwaliny pod międzynarodową sieć sklepów tej marki. Żyje skromnie, nie lubi występować publicznie, nie udzielił żadnego wywiadu.

Horoskop milionera – Karl  Albrechthoroskopy-milionerow-karl-albrecht

Niemiecki przedsiębiorca, współzałożyciel oraz współwłaściciel sieci marketów spożywczych Aldi. Jego majątek jest szacowany na 23,5 miliarda dolarów, co czyni go najbogatszym człowiekiem w Niemczech.
Jego ojciec początkowo pracował jako górnik, potem został asystentem piekarza. Jego matka posiadała niewielki sklep w Schonnebeck, dzielnicy Essen. Brat Karla, Theo uczył się jako czeladnik w sklepie swojej matki podczas gdy Karl pracował w delikatesach. Podczas II wojny światowej służył w Wehrmachcie. Po wojnie bracia przejęli sklep matki, a w 1961 powstał pierwszy sklep Aldi. Życie prywatne Albrechta jest mało znane. Jest fanem golfa, posiada także prywatne pole golfowe.

PODSUMOWANIE

  • Jeśli chodzi o rozkład jakości w znakach i żywioły, to przy tak małej liczbie horoskopów, trudno o istotne wnioski. Punktowo wygląda ona łącznie w powyższych 10 horoskopach następująco:

Obsada jakości w znakach:
znaki kardynalne – 30 punktów
znaki stałe – 31 punktów
znaki zmienne – 39 punktów

Obsada żywiołów:
znaki ogniste – 28 punktów
znaki ziemskie – 22 punkty
znaki powietrzne – 22 punkty
znaki wodne – 28 punków

  • Natomiast powtarzające się aspekty pomiędzy planetami i światłami wyróżniłam jedynie, jeśli powtórzenie występowało w horoskopach 50% i więcej osób. Pozostałe (na poziomie 40%: Jowisz – Merkury, Jowisz – Księżyc, Mars – Księżyc, Mars – Słońce, Uran – Słońce, Pluton – Wenus) uznaję za inspirację do dalszych badań. Ogółem liczbę aspektów występujących w powyższych horoskopach można podzielić na: 75 kwadratur, 64 trygony, 48 sekstyli, 34 koniunkcje, 33 opozycje. O ile aspekty pomiędzy Eris, Uranem, Neptunem, czy Plutonem można uznać za pokoleniowe, ze względu na długi czas obiegu, o tyle powtórzenia aspektów z udziałem planet osobistych, są naprawdę interesujące.

Księżyc koniunkcja Merkury
Księżyc opozycja Merkury
Księżyc sekstyl Merkury
Księżyc kwadratura Merkury
Księżyc kwadratura Merkury
Księżyc trygon Merkury

Księżyc koniunkcja Neptun
Księżyc sekstyl Neptun
Księżyc kwadratura Neptun
Księżyc kwadratura Neptun
Księżyc trygon Neptun

Księżyc koniunkcja Pluton
Księżyc sekstyl Pluton
Księżyc sekstyl Pluton
Księżyc kwadratura Pluton
Księżyc trygon Pluton
Księżyc trygon Pluton

Księżyc koniunkcja Słońce
Księżyc koniunkcja Słońce
Księżyc sekstyl Słońce
Księżyc kwadratura Słońce
Księżyc trygon Słońce
Księżyc trygon Słońce

Saturn koniunkcja Wenus
Saturn koniunkcja Wenus
Saturn opozycja Wenus
Saturn sekstyl Wenus
Saturn trygon Wenus

Słońce opozycja Chiron
Słońce sekstyl Chiron
Słońce kwadratura Chiron
Słońce kwadratura Chiron
Słońce kwadratura Chiron

MC koniunkcja Księżyc
MC koniunkcja Księżyc

Asc. koniunkcja Saturn
Asc. trygon Saturn
Eris kwadratura Saturn
Eris kwadratura Saturn
Eris trygon Saturn
Eris trygon Saturn
Eris trygon Saturn

Eris koniunkcja Uran
Eris kwadratura Uran
Eris trygon Uran
Eris trygon Uran
Eris trygon Uran

Neptun sekstyl Pluton
Neptun sekstyl Pluton
Neptun sekstyl Pluton
Neptun sekstyl Pluton
Neptun sekstyl Pluton

  • Rozkład planet osobistych w znakach zodiaku, z pominięciem Księżyca i uwzględnieniem położenia Słońca, łącznie w powyższych 10 horoskopach, posortowanych malejąco, przedstawia się następująco:

Ryby – 8
Waga – 6
Skorpion – 5
Baran – 4
Panna – 4
Byk – 3
Bliźnięta – 3
Wodnik – 3
Rak – 1
Lew – 1
Strzelec – 1
Koziorożec – 1

  • Liczba aspektów, jakie tworzą poszczególne obiekty w horoskopie, posortowane malejąco:

Księżyc – 50
Pluton – 45
Chiron – 44
Słońce – 40
Neptun – 40
Saturn – 38
Lilith – 37
Merkury – 36
Jowisz – 35
Ceres – 35
Eris – 35
Uran – 34
Mars – 31
Wenus – 29
Węzeł Płn. – 26

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rabat 5%

.

x
Shopping Cart