Koniunkcja planet ma miejsce wtedy, kiedy na niebie dwie planety wydają się być bardzo blisko siebie. W rzeczywistości planety są bardzo daleko od siebie, ale z perspektywy Ziemi wydaje się nam, że są bardzo blisko. O tym jak interpretować w horoskopie koniunkcję Wenus i Jowisza możesz przeczytać w moim artykule Jowisz i Wenus – szczęście w horoskopie?
Prawie w każdym roku Wenus i Jowisz spotykają się tworząc koniunkcję. Nie zawsze jednak to zjawisko widoczne jest na nocnym niebie. 1 grudnia 2008 roku spotkały się na niebie Księżyc, Wenus i Jowisz i można je było podziwiać. To w astrologii dobroczynne i ciepłe trio, oczywiście, kiedy razem się spotykają i nie ma dodatkowych aspektów. O aspektach planet przeczytasz na mojej stronie.
Czy patrzysz czasem w niebo?
Obserwujesz co tam się na nim dzieje? Czy wiesz jak wygląda na niebie koniunkcja planet? Albo pełnia? Ja patrzę i obserwuję. Nauczył mnie tego Pan Leon Zawadzki, kiedy przeczytałam Jego wspaniałą książkę ASTROLOG. To było dla mnie odkrycie! Po 7 latach nauki astrologii nareszcie spojrzałam w niebo i zaczęłam porównywać jak rzeczywisty obraz nieba odzwierciedla się w moim programie astrologicznym! Niewiarygodne, że wcześniej tego tak nie postrzegałam…
Ale kiedyś były zupełnie inne czasy, jeśli chodzi o naukę astrologii. Po pierwsze nie było internetu i wszystkie informacje zdobywało się w bibliotekach lub polowało się na rzadko pojawiające się astrologiczne publikacje. Dzisiaj jest to znacznie prostsze, a spektakularne wydarzenia astronomiczne możemy oglądać live w internecie. Warto również samodzielnie spoglądać na niebo. Obserwować Księżyc, jego fazy oraz relacje ze Słońcem i planetami. A także na inne obiekty, gwiazdozbiory. Dla mnie to wielka przyjemność. Teraz patrzę codziennie – Ty także spróbuj. Będzie to na pewno niezapomniane wrażenie i wspomnienie.
Czy znasz APOD?
Taka koniunkcja planet Wenus i Jowisza wraz z Księżycem, to naprawdę miły akcent wśród bieżących układów planetarnych. A jak miły dla oka, możesz zobaczyć także zdjęcie na APOD.
APOD to projekt NASA oraz Michigan Technological University. Astronomy Picture of the Day (Astronomiczne zdjęcie dnia) codziennie przedstawia „inny obraz lub zdjęcie naszego wszechświata, wraz z krótkim wyjaśnieniem napisanym przez zawodowego astronoma”. Skorzystaj z kalendarza zamieszczonego na stronie, aby obejrzeć fantastyczne zdjęcia nieba.
W ostatnich latach media często podają kiedy warto obserwować niebo dla takich właśnie widoków. Najciekawszym z nich jest Z głową w gwiazdach prowadzona przez Karola Wójcickiego, który często pokazuje też online najciekawsze wydarzenia astronomiczne.
_________________________
Zdjęcie w nagłówku by ESO/Y. Beletsky – http://www.eso.org/public/images/yb_vlt_moon_cnn_cc/, CC BY 4.0, Link