horoskop-urodzeniowy-profesjonalny

Jak wygląda horoskop profesjonalny?

Swój horoskop profesjonalny, możesz wykreślić w serwisie astro.com. Rejestrując się w tym serwisie, możesz tam stworzyć sobie całą bazę horoskopów: swojej rodziny, przyjaciół, czy sławnych osób. Im więcej horoskopów przeanalizujesz, tym szybciej zrozumiesz, na czym polega analiza horoskopu. Więc zachęcam do sprawdzania jak wyglądają horoskopy znanych Ci osób.

Na rysunku powyżej widzisz profesjonalny horoskop, obliczony i wykreślony w programie astrologicznym ZET9GEO, który w wersji Light, za darmo, można ściągnąć z www.zaytsev.com, ze strony Autora. Tam również można tworzyć bazy danych urodzeniowych i łatwiej tworzyć niektóre horoskopy. Ja korzystam z niego na co dzień.

Do obliczenia horoskopu urodzeniowego, potrzebna jest data i miejsce urodzenia. Data musi być dokładna, obejmuje dzień, miesiąc, rok i godzinę urodzenia. A miejsce to po prostu miejscowość, choć mogą to być także współrzędne geograficzne, jeśli je znasz.

Co przedstawia horoskop profesjonalny?

  • Czerwona strzałka z lewej strony, to Ascendent. Po przeciwnej stronie jest Descendent. Na powyższym rysunku Ascendent znajduje się w Lwie, a Descendent w Wodniku. Ascendent w skrócie oznacza „moje JA” w świecie, a Descendent – „ONI” – czyli relacje z innymi.
  • Czerwona linia z kółkiem, na górze, to Medium Coeli (tutaj w Baranie). Na dole po przeciwnej jest Immum Coeli (na rysunku w Wadze). MC, to w skrócie Twoja przyszłość, a IC – przeszłość.
  • W zewnętrznym kole znajdują się symbole znaków zodiaku. Jeśli masz trudność z rozpoznaniem symboli astrologicznych, zapraszam do artykułów, w których znajdziesz wszystkie symbole astrologiczne. Zauważ, że w każdym horoskopie są wszystkie znaki zodiaku! To znaczy, że każdy ma w sobie cząstkę każdego znaku. Oczywiście głębsza analiza pokaże z którymi znakami jest Ci bardziej po drodze.

Planety w horoskopie

  • W środkowym kole, widać rozmieszczenie planet, w tym również Słońca i Księżyca. Przy każdej z nich widać malutką cyferkę. Oznacza ona, w którym stopniu znaku zodiaku leży planeta. Na przykład na tym rysunku Jowisz znajduje się w 4 stopniu Wagi, a Saturn w 12 stopniu Strzelca.
  • Planety, które mają jeszcze malutką literkę R, znajdują się w tzw. ruchu wstecznym, czyli w retrogradacji. Na tym rysunku jest to Uran, Neptun i Pluton.

Domy horoskopowe

  • Cały horoskop podzielony jest na 12 części, zaznaczonych cieniutkimi szarymi liniami. Są to domy horoskopowe. Są różne rodzaje systemów domów. Najpopularniejszy to system domów Placidusa. Ja czasem przeskakuję pomiędzy różnymi systemami, jeśli to pogłębi moją interpretację.
  • Kolejność domów zaczynamy liczyć od Ascendentu w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara (w lewo). A więc od strzałki Ascendentu do najbliższej cieniutkiej kreski jest I dom. Ascendent jest wierzchołkiem I domu horoskopowego. Kolejne pole na wykresie, to dom II, IC – to wierzchołek IV domu horoskopowego, Desc. – to wierzchołek VII domu, MC – wierzchołek X, itd. aż do domu XII. Na powyższym rysunku Jowisz jest w III domu, Saturn znajduje się w V domu, a Uran w domu X.
  • Charakterystykę elementów horoskopu, wraz z ich hasłowymi znaczeniami, czyli co oznacza I dom, czy X dom oraz poszczególne planety – możesz przeczytać w artykule Co to jest horoskop urodzeniowy.
  • W wewnętrznym, białym kole te kolorowe kreski oznaczają odległości kątowe między planetami, czyli połączenia między nimi, zwane aspektami planet.

Więcej o znaczeniu poszczególnych elementów horoskopu, to znaczy co oznacza II dom, czy Jowisz – przeczytaj na moim blogu w artykule Co to jest horoskop urodzeniowy?

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Rabat 5%

.

x