zywiol-ognia-nadmiar-nierownowaga-zywiol-ognia-astrologia-horoskop

Żywioł ognia w zderzeniu z żywiołem ziemi i powietrza

Kiedy masz w horoskopie żywioł ognia (nadmiar, nierównowagę), bywa kłopotliwie – czasem „chlapniesz” coś niechcący i ktoś tam się obrazi lub nawet mocno oburzy… Ale w sumie – samopoczucie masz wspaniałe!

Ostatnio było głośno o Posłance Krystynie Pawłowicz i przy tej okazji znalazłam rozmowę (pomijam poglądy biorących udział w niej osób), która doskonale obrazuje aktywność takiego ognia w rzeczywistości. Dodatkowo zaobserwujemy jak ziemia potrafi ogień zrównoważyć oraz jak powietrze ogień podkręca…
(kliknij w obrazek, aby obejrzeć na stronie TVN24)

zywiol-ognia-powietrza-ziemi-nierownowaga

Na żółtym tickerze pożar, a już w pierwszych 10 sekundach rozmowy widzimy „rozkład sił”: z jednej strony pobudzona Posłanka, która nie może usiedzieć w miejscu (efekt żywiołu ognia), z drugiej – stonowany ziemią Poseł oraz powietrzny Dziennikarz.

Poniżej kosmogram Posłanki oraz kilka słów komentarza.

Kosmogram sporządzony na podstawie daty urodzenia z Wikipedii, bez godziny urodzenia
(kliknij, aby powiększyć w nowym oknie):

horoskop-krystyna-pawlowicz-polityk

Posłanka Pani Krystyna Pawłowicz ma w horoskopie bardzo silny żywioł ognia: Słońce oraz Merkury, Wenus, Jowisz i Ceres znajdują się w kardynalnym znaku Barana. Tak silna obsada znaku Barana wskazuje na jego ogromne znaczenie w interpretacji.

Jakie są osoby spod znaku Barana? – ano właśnie ogniste, spontaniczne, szczere, nie mogą usiedzieć w miejscu. Znak Barana rozpoczyna się wraz z pierwszym dniem wiosny – wszystko jest wtedy młode, świeże i budzi w nas entuzjazm oraz zapał do życia. Barany są odważne, lubią być pierwsze – są jak żołnierz na linii ognia, często dominują, bywają nieokrzesane i agresywne. Tak właśnie, pokrótce, możemy opisać znak Barana.

Co dostrzegamy poza Baranem w tym horoskopie? Księżyc! – tak! jeszcze Księżyc – ulokował się w ognistym znaku – tym razem w znaku Strzelca. Co dodatkowo podbija ogniste zachowanie – Strzelce bywają równie spontaniczne, optymistyczne i szczere do bólu.

Mars w Skorpionie, znaku wodnym, w retrogradacji, opisuje silną emocjonalność, która dodatkowo podkręca w zachowaniu efekt „parzącego krzesła”. Przy tak silnym ogniu woda szybko paruje i emocje, czy jakiekolwiek wyrzuty sumienia związane z często kontrowersyjnymi poglądami, wyparowują jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

W efekcie takiego zachowania, do Pani Krystyny Pawłowicz przylgnęła ksywka „karabin maszynowy PiS”. Zresztą bardzo trafna.

Teraz kosmogram Posła Jerzego Wenderlicha. Czy odnajdziemy tu żywioł ognia?

Także data urodzenia z Wikipedii, bez godziny urodzenia:

horoskop-jerzy-wenderlich-polityk

Co ciekawe, Pan Poseł Jerzy Wenderlich ma również w horoskopie Merkurego w Baranie, a Księżyc w Strzelcu. Dokładnie tak, jak Posłanka!

Nie dominuje już jednak kardynalny Baran – obserwujemy stonowaną równowagę tak w żywiołach, jak i jakościach kosmogramu. Pozostałe planety osobiste rozłożyły się już inaczej. Słońce z Wenus w znaku Byka, a Mars w Koziorożcu – zwiastują ziemskie zrównoważenie w tzw. obyciu i działaniu. Posłowi zdarzało się już wcześniej coś żartobliwie „chlapnąć”. Widać, że lubi aktywnie uczestniczyć w bieżących wydarzeniach. Ale zwraca naszą uwagę raczej flegmatycznym sposobem prowadzenia rozmowy, niż „strzelania karabinem maszynowym”. Na tym filmie możemy zaobserwować jak to jest, kiedy żywioł ognia zrównoważony jest żywiołem ziemi.

I jeszcze jeden kosmogram dla porównania, Jarosława Kuźniara.

Także data urodzenia z Wikipedii, bez godziny urodzenia.

horoskop-jaroslaw-kuzniar-dziennikarz

Czy jest tu obecny żywioł ognia? W tym horoskopie dominuje żywioł powietrza. Zwykle rozmowny, błyskotliwy, towarzyski. Podczas rozmowy z tymi Gośćmi pozostaje jedynie w sferze „chciałbym coś powiedzieć”. Nawet ziemski, poukładany i spokojny Merkury w Koziorożcu niewiele pomógł. Każde słowo Dziennikarza do Posłanki, działa jak dmuchanie w ogień. Jedno słowo Kuźniara, 10 słów Pawłowicz.

Z nadmiarem ognia słabo radzi sobie woda i ziemia,
choć wytrwałość bywa wynagrodzona.
Jednak powietrze, Panie Jarku – ogień dodatkowo podkręca…

Jeśli chcesz przeanalizować rozkład żywiołów w horoskopie:

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Rabat 5%

.

x