zywiol-ognia-nadmiar-nierownowaga-zywiol-ognia-astrologia-horoskop

Żywioł ognia w zderzeniu z żywiołem ziemi i powietrza

W astrologii, cztery żywioły – ogień, ziemia, powietrze i woda – obrazują charakterystyczne cechy osobowości, służą jako doskonałe narzędzie do analizy i interpretacji motywacji, zachowań i predyspozycji.

Żywioł ognia, reprezentowany przez znaki zodiaku takie jak Baran, Lew i Strzelec, symbolizuje energię, entuzjazm i spontaniczne działanie. To siła napędowa, która może być destrukcyjna, jeśli nie jest właściwie używana. Z kolei żywioł ziemi, manifestujący się poprzez Byka, Pannę i Koziorożca, oznacza stabilność, praktyczność i wytrwałość oraz pragmatyczne, stonowane podejście do spraw.

Żywioł powietrza, związany z Bliźniętami, Wagą i Wodnikiem, to komunikatywność, intelekt i potrzeba nawiązania kontaktu. Ostatni z żywiołów – woda, reprezentowana przez znaki zodiaku takie jak Rak, Skorpion i Ryby, odzwierciedla głębię emocjonalną, intuicję oraz zdolność do empatii.

Nadmiar żywiołu ognia w horoskopie

Kiedy masz w horoskopie podkreślony żywioł ognia (nadmiar, nierównowagę), bywa kłopotliwie. Czasem „chlapniesz” coś niechcący i ktoś tam się obrazi lub nawet mocno oburzy… Ale w sumie – samopoczucie masz wspaniałe! 🙂

Znalazłam rozmowę (pomijam poglądy biorących udział w niej osób), która doskonale obrazuje aktywność takiego ognia w rzeczywistości. Dodatkowo zaobserwujemy jak ziemia potrafi ogień zrównoważyć oraz jak powietrze ogień podkręca… (kliknij w obrazek, aby obejrzeć na stronie TVN24)

zywiol-ognia-powietrza-ziemi-nierownowaga

Na żółtym tickerze pożar, a już w pierwszych 10 sekundach rozmowy widzimy „rozkład sił”: z jednej strony pobudzona Posłanka, która nie może usiedzieć w miejscu (mocny żywioł ognia), z drugiej – stonowany ziemią Poseł oraz powietrzny Dziennikarz.

Poniżej kosmogram Posłanki oraz kilka słów komentarza.

Kosmogram sporządzony na podstawie daty urodzenia z Wikipedii, bez godziny urodzenia
(kliknij, aby powiększyć w nowym oknie):

horoskop-krystyna-pawlowicz-polityk

Pani Posłanka ma w horoskopie bardzo silny żywioł ognia: Słońce oraz Merkury, Wenus, Jowisz i Ceres znajdują się w kardynalnym znaku Barana. Tak silna obsada znaku Barana wskazuje na jego ogromne znaczenie w interpretacji.

Jakie są osoby spod znaku Barana? – ano właśnie ogniste, spontaniczne, szczere, nie mogą usiedzieć w miejscu. Znak Barana to kardynalna jakość ognia. Rozpoczyna się wraz z pierwszym dniem wiosny – wszystko jest wtedy młode, świeże i budzi w nas entuzjazm oraz zapał do życia. Barany są odważne, lubią być pierwsze – są jak żołnierz na linii ognia, często dominują, bywają nieokrzesane i agresywne. Tak właśnie, pokrótce, możemy opisać znak Barana.

Co dostrzegamy poza Baranem w tym horoskopie? Księżyc! – tak! jeszcze Księżyc – ulokował się w ognistym znaku – tym razem w znaku Strzelca. Co dodatkowo podbija ogniste zachowanie – Strzelce bywają równie spontaniczne, optymistyczne i szczere do bólu.

Mars w Skorpionie, znaku wodnym, w retrogradacji, opisuje silną emocjonalność, która dodatkowo podkręca w zachowaniu efekt „parzącego krzesła”. Przy tak silnym ogniu woda szybko paruje i emocje, czy jakiekolwiek wyrzuty sumienia związane z często kontrowersyjnymi poglądami, wyparowują jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

W efekcie takiego zachowania, do Pani Krystyny Pawłowicz przylgnęła ksywka „karabin maszynowy PiS”. Zresztą bardzo trafna.

Teraz kosmogram Posła Jerzego Wenderlicha. Czy odnajdziemy tu żywioł ognia?

Także data urodzenia z Wikipedii, bez godziny urodzenia:

horoskop-jerzy-wenderlich-polityk

Co ciekawe, Pan Poseł Jerzy Wenderlich ma również w horoskopie Merkurego w Baranie, a Księżyc w Strzelcu. Dokładnie tak, jak Posłanka!

Nie dominuje już jednak kardynalny Baran – obserwujemy stonowaną równowagę tak w żywiołach, jak i jakościach kosmogramu. Pozostałe planety osobiste rozłożyły się już inaczej. Słońce z Wenus w znaku Byka, a Mars w Koziorożcu – zwiastują ziemskie zrównoważenie w tzw. obyciu i działaniu. Posłowi zdarzało się już wcześniej coś żartobliwie „chlapnąć”. Widać, że lubi aktywnie uczestniczyć w bieżących wydarzeniach. Ale tutaj zwraca uwagę raczej zdystansowanym sposobem prowadzenia rozmowy, niż „strzelania karabinem maszynowym”. Na tym filmie możemy bardzo dobrze zaobserwować jak to jest, kiedy żywioł ognia zrównoważony jest żywiołem ziemi.

I jeszcze jeden kosmogram dla porównania, Jarosława Kuźniara.

Także data urodzenia z Wikipedii, bez godziny urodzenia.

horoskop-jaroslaw-kuzniar-dziennikarz

Czy jest tu obecny żywioł ognia? W tym horoskopie dominuje żywioł powietrza. Zwykle rozmowny, błyskotliwy, towarzyski. Podczas rozmowy z tymi Gośćmi pozostaje jedynie w sferze „chciałbym coś powiedzieć”. Nawet ziemski, poukładany i spokojny Merkury w Koziorożcu niewiele pomógł. Każde słowo Dziennikarza do Posłanki, działa jak dmuchanie w ogień. Jedno słowo Kuźniara, 10 słów Pawłowicz.

Z nadmiarem ognia słabo radzi sobie woda i ziemia,
choć wytrwałość bywa wynagrodzona.
Jednak powietrze, Panie Jarku – ogień dodatkowo podkręca…

Jeśli chcesz przeanalizować rozkład żywiołów w swoim horoskopie:

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Rabat 5%

x