horoskop-astrologia-hitler

Astrologia – cudowna broń Hitlera

siergiej-wronski-1915-1998

Siergiej Aleksiejewicz Wronski (1915-1998) – jedna z bardziej barwnych i interesujących postaci XX wieku. Chirurg, psycholog, socjolog, filozof, astrolog, bioenergoterapeuta i as wywiadu sowieckiego. Osobiście znał Stalina, Hitlera, Ewę Braun, Hessa oraz całą elitę faszystowskich prominentów. Lekarz Rommla i przyjaciel legendarnego szpiega Richarda Sorgea.

Hrabia Wronski udzielał porad astrologicznych takim legendom jak Marilyn Monroe, John Kennedy, Garri Kasparow, Jurij Gagarin i takim głowom państw jak Mao Tse-Tung, Czang Kaj-szek, Georges Pompidou, Leonid Breżniew, Michaił Gorbaczow, Borys Jelcyn.

Po ponad pięćdziesięciu latach od zakończenia II wojny światowej ujawnił wiele sekretów nazistowskiej machiny wojennej oraz udziału astrologów w jej osiągnięciach i porażkach.

Na temat hitlerowskiej Wunderwaffe napisano już wiele interesujących artykułów i książek, w których szeroko opisane zostały latające bomby V-1, rakiety V-2 a także wielokomorowe działa V-3. Podczas gdy wiele cudownych broni III Rzeszy nie opuściło nawet deski kreślarskiej, inne wzbudzały obawy i podziw aliantów, jak choćby myśliwiec odrzutowy Me 262 Schwalbe, czy lotniczy pocisk rakietowy R4/M Orkan.
Niemiecka machina wojenna wykorzystywała każdą dostępną sobie wiedzę w celu uzyskania przewagi nad wszystkimi, którzy ośmielili się jej przeciwstawić.

Nie dziwi więc fakt, że w arsenale broni umożliwiającej dominację na frontach II wojny światowej, nazistowscy decydenci posiadali także astrologię, która nawiasem mówiąc do pierwszej połowy XVII wieku była uważana za matkę i królową wszystkich nauk.

Zarówno Hitler jak i Himmler oraz wielu innych przywódców hitlerowskiego reżimu wywodziło się z Towarzystwa Thule, które jako jedno z wielu rozgałęzień masonerii było otwarte na niekonwencjonalne dziedziny wiedzy. Obecność Hermana Goeringa i Rudolfa Hessa w bezpośrednim otoczeniu Führera dodatkowo umacniała jego zainteresowanie astrologią, które zresztą nie było żadną tajemnicą w hitlerowskich Niemczech, ani poza nimi.

karl_ernst_krafft

Jeśli wierzyć powielanym wszędzie informacjom, w owym czasie szwajcarska „Gazette de Lausanne” opublikowała nawet informację, iż „nikt nie wierzy bardziej w astrologię niż Hitler” oraz że „najlepszymi klientami Instytutu Międzynarodowego w Londynie są astrologowie z Berchtesgaden”, gdyż „co miesiąc proszą o nowe dokumenty astrologiczne”. Pewne jest natomiast, że w roku 1933 z rozkazu Hitlera w Berlinie utworzono Instytut Bioradiologii, w którym drugim fakultetem była właśnie astrologia. Wykładowcami tejże były takie astrologiczne sławy jak Elsbeth Ebertin, Ludwik von Wohl, czy Karl Ernst Krafft. Ten ostatni pod patronatem SS opracował horoskopy najznamienitszych głów Wielkiej Rzeszy Niemieckiej z Himmlerem i Hitlerem na czele, a na polecenie Josepha Goebbelsa tłumaczył Centurie Nostradamusa. Sam Führer zainteresował się Krafftem po tym jak dowiedział się, iż przewidział on zamach na niego pomiędzy 7 a 10 listopada 1939r.

Część historyków twierdzi, że Adolf Hitler nie sugerował się prognozami astrologów. Wiadomo jednak, że powstawały horoskopy porównawcze walczących po przeciwnych stronach dowódców – dla przykładu Erwin Rommel i Bernard Montgomery – a także te wyznaczające właściwy czas dla rozpoczęcia kampanii. Interpretowano również horoskopy największych wrogów III Rzeszy Niemieckiej, nie omijając przy tym nawet Winstona Churchilla.

louis-de-wohl

Niezależnie od skali wpływu astrologii na poczynania niemieckiego naczelnego dowództwa, szefowie wywiadu brytyjskiego starali się poznać plany Hitlera wykorzystując w tym celu Louisa de Wohla – tego samego, który przed wojną wykładał w Berlińskim Instytucie Bioradiologii, a który przed jej wybuchem wyjechał do Anglii.

De Wohl powołany do sekcji propagandy Kierownictwa Operacji Specjalnych (SOE) zajmował się analizowaniem tego jakie rady mógł otrzymywać Führer od swoich astrologów. Wychodził on bowiem ze słusznego założenia, że astrologia jest wiedzą uporządkowaną i pozwala widzieć jednemu astrologowi dokładnie to samo co widzi drugi. Analiza horoskopów jaką przeprowadzał Louis de Wohl była tak trafna i skuteczna, że w efekcie zabroniono mu publikować jakiekolwiek prognozy.

Astrologów pozostających w Niemczech czekały jeszcze trudniejsze chwile. Pomimo ich bezsprzecznych umiejętności i posiadanej wiedzy, a może właśnie dlatego, wszystkich nieprzychylnych nazistowskiej ideologii aresztowano, a większość osadzono w obozach koncentracyjnych. Dodatkowo fatalna w skutkach ucieczka Rudolfa Hessa do Szkocji, w celu zapoczątkowania rozmów pokojowych z Anglią położyła się cieniem na całe środowisko astrologiczne. Incydent ten był rzekomo inspirowany przez Siergieja Wronskiego, który był w tym czasie zaufanym doradcą i astrologiem Hessa.
W konsekwencji tego wydarzenia aresztowany został nawet Karl Ernst Krafft, który zmarł w drodze do obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie.

Krzysztof Gieraga

___________________________________________________________
ZDJĘCIA:
S.A.Wronski arsscripti-2.pl
Karl Ernst Krafft nostradamusresearch.org
Louis de Wohl ladailymirror.com

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Rabat 5%

x