horoskop-dziecka-astropedagogika

Co to jest astropedagogika? – o horoskopie dziecka

Szkoła i astropedagogika.

Astropedagogika to jest termin, który wymyśliłam sobie w 2005 roku. Niewiele na temat astrologii w wychowaniu dziecka było informacji, właściwie żadnych. Horoskop dziecka też nie cieszył się szczególnym zainteresowaniem, ale mnie kręcił bardzo. Studia pedagogiczne były moim bardzo świadomym wyborem. Szkoła zawsze odstręczała mnie od siebie swoim skostniałym, traumatyzującym systemem. Lubię wiedzę, lubię się uczyć, ale forma podania wiedzy w szkole bywa często nazbyt stresująca.

Chciałam w przyszłości tworzyć szkołę otwartą na człowieka, jego prawdziwy potencjał i możliwości. Tamte marzenia spełniłam w pewnym stopniu. Będąc dyrektorką w placówkach edukacyjnych poznałam to środowisko od podszewki i znam jego ekonomiczne, prawne i praktyczne ograniczenia. Dopiero dziś tak naprawdę czuję, że mam wpływ na rozwój młodych ludzi i pomagam im dokładnie tak, jakbym chciała.

Dom rodzinny i astropedagogika.

Dom rodzinny także często niesie trudne doświadczenia. Bywa, że zanim zrozumiemy z jakimi ograniczającymi schematami z dzieciństwa się mierzymy, mijają lata. Niestety źródłem tych problemów są rodzice, ale i całe otoczenie, które bierze udział w naszym wychowaniu. Jednak są rodzice, którzy patrzą bardziej świadomie na swoje relacje z dziećmi. Chcą dla nich jak najlepiej i dbają o to. Nie zawsze jednak mają na tyle obiektywne spojrzenie oraz dystans, aby zadbać należycie o rozwój dziecka. Sami bowiem borykają się z własną historią, nierzadko traumami wymagającymi pracy.

Astropedagogika bywa wtedy kluczem do bardziej harmonijnego wychowania dziecka i przełamania problemów. Jednak jej podstawowym zadaniem jest podpowiedzieć rodzicom jak wychowywać swoje dziecko, jakich błędów wychowawczych uniknąć. Dzięki niej rodzice mają szansę popracować nad własnymi słabościami oraz otworzyć swoje granice na tyle, by stworzyć dziecku możliwie najlepsze warunki do rozwoju osobistego. Dzięki analizie horoskopów rodziców oraz ich dzieci, zyskujemy dodatkowe wsparcie w tej pięknej sztuce, jaką jest wychowanie.

Czym jest więc astropedagogika?

ASTROPEDAGOGIKA jest w moim rozumieniu dziedziną łączącą w sobie dwa obszary wiedzy: astrologię i pedagogikę podmiotowości. Ma ona na celu lepsze poznanie możliwości człowieka, twórczy i wszechstronny rozwój osobowości. A także zapobieganie problemom wychowawczym oraz ich rozwiązywanie. Otworzenie się na nowe perspektywy życia bez sztucznych ograniczeń.

Astrologia jest wiedzą, która może przynieść ogromną radość, spokój i głębokie zrozumienie otaczającego świata. Wraz z pedagogiką tworzą wspaniały duet przełamujący dotychczasowe spojrzenie na wychowanie dzieci.

Nie chodzi o to by sobie coś astrologią uprościć, by kogoś usprawiedliwić, ale właśnie zrozumieć i poczuć o co w życiu każdego człowieka tak naprawdę chodzi. Astrologia to nie wyrocznia, układ planet nie przesądza o naszym losie, to jedynie doskonały sposób, by przyjrzeć się sobie i dziecku bardziej obiektywnie, a w konsekwencji nazwać nienazwane, by odkryć nieodkryte. Ale zaraz… zaraz… To nie żadna magia, ani czary! Astropedagogika, to rewelacyjny sposób na usystematyzowanie wiedzy o sobie i swoich najbliższych. To podpowiedź jak najlepiej wykorzystać swoje możliwości, jak żyć szczęśliwie, ale także co jest nie tak, skąd się biorą problemy i co pomoże je rozwiązać.

Horoskop dziecka i otwarcie granic.

ASTROPEDAGOGIKA otwiera granice i daje nową jakość życia naszym ukochanym dzieciom. Pozwala im na twórczy rozwój już od pierwszych chwil, pomaga odkryć swoje powołanie, zobaczyć szanse, ale także zagrożenia. Uczy rodziców właściwej, ufnej postawy w stosunku do rozwoju własnego dziecka.

Astropedagogika pomaga także znaleźć porozumienie ze swoim nastolatkiem. Bywa, że gubimy po drodze kontakt z najbliższymi lub z czasem okazuje się, że wiele jest nieporozumień, brakuje cierpliwości i umiejętności, aby się dobrze poznać i otworzyć na siebie nawzajem. Wzajemne zrozumienie swoich horoskopów: dziecka i rodziców – uświadamia co Was łączy, a co może dzielić. Jest to obiektywna podpowiedź jak ułożyć wzajemne relacje, klucz do harmonijnego poznania siebie i najbliższej rodziny.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Rabat 5%

.

x