empatia-astrocoaching-socjologia

TED Empatia, radykalny eksperyment – Sam Richards

Najpierw zachęcam do obejrzenia całego wystąpienia i wzięcia udziału w radykalnym eksperymencie Sama Richardsa z 2010 roku, w którym empatia odgrywa kluczową rolę. A poniżej zamieszczam kosmogram tego Mówcy TED, na podstawie daty urodzenia publikowanej w internecie, godzina urodzenia nieznana.

[su_video url=”http://www.ted.com/talks/sam_richards_a_radical_experiment_in_empathy?language=pl” poster=”/wp-content/uploads/2016/10/TED-Sam-Richards.jpg” height=”400″]

[ted id=1125]

„Możecie zrobić ogromny krok jeśli chodzi o zrozumienie czemu ktoś jedzie 40 mil na godzinę pasem do wyprzedzania, lub swojego nastoletniego syna, lub waszego sąsiada, który wkurza was kosząc swoją trawę w niedzielny poranek. Niezależnie co to jest, możecie to zrobić.

To właśnie mówię moim studentom: wyjdźcie ze swojego małego, ograniczonego świata i wstąpcie do małego, ograniczonego świata kogoś innego. I róbcie to znowu, i znowu, i znowu. Aż nagle te wszystkie małe, ograniczone światy, połączą się w tą złożoną sieć. Tworząc wielki, skomplikowany świat. I wtedy nagle, bez uświadomienia sobie tego, zobaczycie świat w nowy sposób. Wszystko się zmieniło. Wszystko w waszym życiu się zmieniło. I o to dokładnie chodzi.”

Horoskop socjologa

horoskop-socjologa-sam-richards-empatia

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Rabat 5%

.

x