Merkury retrogradacja wskazówki interpretacja astrologiczna

Merkury retrogradacja? – nareszcie!

Od środy 7 listopada 2012, do 27.11 znowu astrologiczne strony dadzą znać komunikatem „Uwaga! Merkury retrogradacja!”, to znaczy, że Merkury będzie znajdował się w ruchu wstecznym. Bez paniki! To doskonały czas, by wrócić do starych pomysłów i odkurzyć relacje z otoczeniem, klientami. Przygotowanie ofert, zaległych tekstów i projektów, rozwikłanie trudnych spraw – to świetne wyzwania na ten czas. Ważne by nie stracić głowy ani przez zbytni optymizm, ani przez nadmierne emocje.

Terminy i znak retrogradacji Merkurego

W listopadzie 2012 Merkury będzie retrogradował na polu dwóch znaków zodiaku: Strzelca i Skorpiona. W Strzelcu będzie w okresie 7-14.11, a w Skorpionie od 14 listopada, aż do końca retrogradacji, a więc do 27 listopada. Poniżej przedstawiam wskazówki na ten czas, aby jak najlepiej spożytkować te 3 tygodnie w naszym życiu codziennym i biznesowym.

Wokół tematu narosło wiele nieprawdziwych opinii. Przyjęło się przeklinać okresy, kiedy Merkury i inne planety znajdują się w tak zwanym pozornym ruchu wstecznym. Na szczęście wielu astrologów objaśnia już, te zaczarowane tematy w astrologii. I ja jestem pragmatyczną zwolenniczką chwytania dobrych okazji, dlatego przygotowałam informacje – mam nadzieję konstruktywne na temat najbliższej retrogradacji Merkurego.

Merkury retrogradujący w Strzelcu (7 – 14 listopada 2012):

Merkury retrogradacja w Strzelcu – to jest świetny na planowanie długoterminowe. Warto pomysły zapisywać. A potem po retrogradacji przechodzić do konkretów organizacyjnych oraz ich realizacji, by dobrze wykorzystać cenne i ożywcze pomysły.

 • Wyprawy i podróże także świetnie sprawdzają się w tym czasie. Sama w ubiegłym roku z ciekawością taką podróż na retrogradującym Merkurym w Strzelcu odbyłam. I uważam ją za jedną z bardziej udanych. Należy wziąć jednak pod uwagę możliwe opóźnienia w środkach komunikacji. Ja leciałam samolotem z przesiadkami, co samo w sobie nie jest takie złe jak ktoś lubi – ale zabiera to mnóstwo czasu. Od naszego nastawienia i dobrej lektury zależy jak spędzimy czas oczekiwania na lot.
 • Niefortunne w tym czasie mogą być zbyt śmiałe sformułowania podczas rozmów oraz pochopna ocena innych. Co nigdy przecież korzystnie nie wpływa na relacje z innymi, także biznesowe.
 • Słuchanie jednym uchem także nie wyjdzie nikomu na zdrowie. Dlatego zapisuj sobie ustalenia, bo w roztargnieniu lub pośpiechu umknie coś ważnego.
 • Kuszące obietnice i nieprawdopodobne deklaracje potraktuj – zwyczajowo – z przymrużeniem oka.
 • Zakupy rób w sposób zaplanowany.
 • Zaskoczenie i roztargnienie prowokują bezmyślnie podpisywane umowy przez telefon lub zakupy przez na wpół przymknięte drzwi mieszkania.
 • Fascynujące wygrane w przedziwnych konkursach. Trzeba tylko wysłać 10 kolejnych smsów i podać wszystkie swoje dane łącznie z loginem i hasłem do bankowego konta internetowego nie wzruszą Cię. Wiesz przecież, że takich rzeczy nie należy robić.
 • Spotkania, kontakty z zagranicą, pomysły dotyczące importu i exportu warte są dalszych przemyśleń i działań.
 • Możesz w tym czasie nadspodziewanie szeroko pogłębić swoją wiedzę na ten temat i znaleźć rozwiązanie dla swoich spraw.
 • Studia, wybór kierunku nauki, jego formy – to świetne tematy na przemyślenia w tym czasie. Przeszukaj internet, odwiedź uczelnie i placówki, które Cię interesują, zbierz oferty. Jeśli prowadzisz taką placówkę lub zamierzasz wejść na rynek – zrób badanie konkurencji, przygotuj nową lub dokonaj korekty starej oferty.

Marzenie zabiera tyle samo czasu, co planowanie.

Honoriusz Balzac

Merkury retrogradacja w Skorpionie (15.11-27.11.2012)

Od 15 listopada, aż do końca retrogradacji, tj. do 27 listopada – Merkury retrogradacja w Skorpionie. Jak konstruktywnie spędzić ten czas?

 • Jeśli masz odszukać informacje, znaleźć rozwiązania, pogłębić swoją wiedzę – wykorzystaj ten okres na swoje poszukiwania.
 • Podejrzliwość i nieufność rodzą konflikty – pytaj wprost, by uzyskać odpowiedź i dowiedzieć się prawdy, zamiast podstępnie knuć. To niezdrowe. Możesz też mieć potrzebę wyjaśnienia dawnych konfliktów. Proponuję podejść do tego ze szczerym sercem i uczciwością. Oskarżenia i skrajne emocje nie posłużą sprawie.
 • Jest możliwość odzyskania starych przyjaciół w tym czasie, ale wiele zależy od Twojej uczciwej oceny i zrozumienia przeszłych zdarzeń.
 • Mroczne myśli zgłębiaj podczas wysiłku fizycznego – nie będą wtedy tak przygniatające.
 • Szukaj w tym czasie sensu swoich działań, rewolucjonizuj swoją drogę, konsultuj ją z mądrymi coachami, terapeutami, czy nami – astrologami. To doskonały czas na regenerację i transformację swojego życia.
 • Ważne, wiążące decyzje są domeną tego okresu.
 • To także dobry czas na kontakt lub poszukiwania dobrego seksuologa, jeśli trapią Cię problemy w tym zakresie. Przełam się i rozpocznij nowy rozdział w swoim życiu. Rozmowy z partnerem także mogą w tym czasie wnieść nową jakość do Waszego związku. Ważne, by były w zdrowej, ciepłej atmosferze i w odpowiednim czasie. Nie chodzi o wypominki i wybuchy złości.
 • Nie jest to co prawda odpowiedni czas na podpisywanie nowych umów, ale na research związany z nowym bankiem, inwestycją, czy lokatą jak najbardziej tak.
 • Kąśliwe uwagi, publiczne oskarżenia, sarkazm i deprecjonowanie innych nigdy nie jest w cenie. Tym razem, kiedy najdzie Cię ochota na tego typu zachowania – popatrz na sytuację głębie. Spróbuj dostrzec przyczyny takiej agresji w sobie. Poczytaj o mechanizmie projekcji w psychologii oraz innych mechanizmach obronnych, jakie nieświadomie pielęgnujemy.
 • Może warto w tym czasie popatrzeć na swoje kompleksy? A Ci irytujący ludzie, którzy Cię otaczają będą genialnie wskazywać z czym masz problem.
 • Jeśli jesteś z kimś na wojennej ścieżce – pomyśl – może czas już skończyć tę grę i spojrzeć prawdzie w oczy? Może warto wyciągnąć rękę do zgody i odpuścić sobie wzajemne winy? Może warto przemyśleć źródła problemu i wyjaśnić je sobie z szacunkiem?

Cytat o mechanizmie projekcji z Encyklopedii zarządzania:

Uświadomiliśmy też sobie, że wielkim zagrożeniem dobrej relacji szef – podwładny jest mechanizm projekcji. Polega on na tym, że każdy z nas w momentach stresu, lęku lub złości w sposób uproszczony przypisuje innym złe intencje i nieprawdziwe motywacje. Jeżeli szef będzie unikał jasnego nazywania swoich wartości, granic lub potrzeb, to, zgodnie z tym mechanizmem, nie może liczyć na to, że podwładni domyśla się, o co naprawdę mu chodzi.

Wojciech Haman, Jerzy Gut, Psychologia szefa. Szef to zawód, Onepress, Gliwice 2004

Aspekty Merkurego w retrogradacji

Merkury retrogradacja już w najbliższym czasie. Jeszcze kilka dobrych rad na konkretne dni i godziny:

 • Księżyc kwadratura Merkury 8.11.2012 11:19 – 8.11.2012 14:52
  skoncentruj się, myśl co i komu chcesz powiedzieć, pilnuj swoich spraw
 • Księżyc sekstyl Merkury 10.11.2012 14:29 – 10.11.2012 17:43
  odśwież kontakty, zaplanuj spotkania, rozwijaj plany i projekty
 • Merkury kwadratura Neptun 13.11.2012 02:05 – 14.11.2012 21:40
  jeśli musisz – bardzo się skoncentruj, ale jeśli nie musisz – popracuj twórczo (marketing, fotografia, film, literatura)
 • Księżyc koniunkcja Merkury 14.11.2012 10:11 – 14.11.2012 13:06
  owocne podsumowania, koncentracja na celu, korzystna jest szczerość
 • Słońce koniunkcja Merkury 17.11.2012 06:37 – 18.11.2012 02:57
  zdobądź się na obiektywizm w ocenie i znajdź szeroką perspektywę dla spraw
 • Księżyc sekstyl Merkury 18.11.2012 03:14 – 18.11.2012 06:18
  dla nocnych marków płodna noc, dla pozostałych – spokojny sen
 • Księżyc kwadratura Merkury 20.11.2012 02:44 – 20.11.2012 06:00
  bezsenność? – otwórz okno! odpuść sobie i innym
 • Księżyc trygon Merkury 22.11.2012 05:46 – 22.11.2012 09:18
  przyjemny poranek, dobry nastrój
 • Księżyc opozycja Merkury 26.11.2012 23:56 – 27.11.2012 03:58
  znów dla nocnych marków płodne godziny, dobre na analizę

Mam nadzieję, że uda nam się spędzić te najbliższe 3 tygodnie bardziej świadomie. A przy okazji wykorzystać niesamowite okazje, jakie Merkury stawia przed nami w tym czasie. Jestem ciekawa Twoich doświadczeń w tym czasie. Napisz co wydarzy się i jak Ty korzystasz na tym układzie – to dla wszystkich, także dla mnie – cenne, praktyczne wskazówki. Jeśli masz pytania – śmiało pisz do mnie na czacie lub w wiadomości poprzez formularz kontaktowy.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Rabat 5%

.

x