wielka-koniunkcja-jowisza-saturna-2000-2020-2040-astrologia-horoskop-znaczenie

Wielka koniunkcja Jowisza i Saturna w Wodniku

21 grudnia 2020 roku, Wielka Koniunkcja Jowisza i Saturna w pierwszym stopniu Wodnika – to naprawdę coś wielkiego. Nie chodzi o początek Ery Wodnika – te zapowiedzi wypowiadane bez zrozumienia, powodują zamęt i odwracają uwagę od tego co ważne. A co jest ważne?

Co dla nas, dla Ciebie, dla mnie, taka koniunkcja oznacza?

Koniunkcja Jowisza i Saturna ma miejsce raz na 20 lat. Poprzednia miała miejsce 28 maja 2000 w 23 stopniu Byka. Kolejna wielka koniunkcja będzie z kolei 31 października 2040 roku, w 18 stopniu Wagi.

Ten układ planetarny jest o tyle ważny, że wskazuje w naszym życiu nowy etap, nowy początek nauki i rozwoju. Wskazuje sferę życia, która będzie ważnym tłem dla wszystkich innych wydarzeń i naszego postępu, w ciągu najbliższych 20 lat. I w zależności od tego, w którym domu horoskopowym, w horoskopie urodzeniowym, ma miejsce ta koniunkcja, to tego obszaru ten postęp będzie dotyczył.

Jowisz z Saturnem symbolizują dwutorowo nasz progres w tym czasie. Bo są to znaczeniowo zupełnie dwie inne planety, choć obie wskazują na nasz rozwój. Z jednej strony jest Jowisz, planeta ekspansji, sięgania gdzie wzrok nie sięga, optymizmu, nadziei i wiary w sukces. Oznacza nasz nieograniczony wzrost, nieskrępowany postęp.

Z drugiej strony jest Saturn, planeta naszych wysiłków, powinności, odpowiedzialności i ambicji. Saturn także odzwierciedla nasz rozwój, ale bardziej odpowiada za obszar naprawiania błędów, uszlachetniania naszego charakteru i kręgosłupa moralnego.

Jak interpretować wielką koniunkcję w swoim horoskopie?

Przede wszystkim sprawdź w jakim miejscu Twojego horoskopu ma ona miejsce. Możesz to zrobić, korzystając z kalkulatora astrologicznego, zamieszczonego na mojej stronie lub w dowolnym darmowym programie astrologicznym, np. ZET, którego ja używam. Narysuj swój horoskop i sprawdź, w jakim miejscu znajduje się pierwszy stopień Wodnika.

 1. Dom horoskopowy lub koniunkcja z osią. Dom horoskopowy i oś, wskaże jaki obszar Twojego życia będzie miał nowy początek, jaka część Twojego życia zyska nowe zrozumienie i działanie.
 2. Władca domu, w którym ma miejsce Wielka Koniunkcja – w jakim domu jest położony, jakie tworzy aspekty z innymi planetami, jakie odbiera i będzie odbierał tranzyty w najbliższych 20 latach.
 3. Koniunkcja z planetą. Bo to sygnalizuje, że ta planeta będzie w najbliższym dwudziestoleciu dla Ciebie ważna.
 4. Domy, którymi włada aspektowana planeta. Bo to one będą uruchomione dzięki tej koniunkcji.
 5. Jeśli nie masz koniunkcji z żadną planetą, to może jest inny aspekt? Jesli jest, to sprawdź również domy poruszane tym układem planetarnym.
 6. Domy, którymi władają Jowisz i Saturn w Twoim horoskopie wskażą Ci jaką ma moc i co uruchomi w Twoim życiu Wielka Koniunkcja Jowisza i Saturna z grudnia 2020 roku.
 7. Sprawdź, jaki jest Jowisz i Saturn w Twoim horoskopie urodzeniowym. Ich położenie oraz aspekty, które tworzą, będą stanowić tło wydarzeń, określą jak „uniesiesz” zmiany.

Jakie pytania warto zadać sobie w najbliższym roku?

Zadaniem dla każdego z nas na najbliższy rok jest zadać sobie pytania rozwojowe, które pomogą nam zaplanować ten czas wzrostu i dobrze go wykorzystać. Napisz sobie odpowiedzi i wracaj do nich w najbliższym roku, aby dobrze wypracować swoją drogę. Zmieniaj, modyfikuj, zapisuj. Obserwuj wydarzenia, które mają miejsce, ludzi, którzy się pojawiają, myśli, które nie dają Ci spokoju. Miej w głowie to astrologiczne tło, dom horoskopowy lub inne elementy horoskopu, które wielka koniunkcja Jowisza i Saturna podkreśliła. Pytania, które ja proponuję są następujące:

 1. Kim w tym obszarze chcę się stać w najbliższym dwudziestoleciu?
 2. Co jest w tej sferze życia dla mnie najważniejsze?
 3. Co zamierzam zrobić, aby to osiągnąć?
 4. Jaką drogę planuję do tego celu?
 5. Która droga jest tak naprawdę moja?

Mam nadzieję, że pomogłam Ci tym artykułem lepiej zrozumieć nowy cykl planetarny, który Wielka Koniunkcja Jowisza i Saturna otwiera. Jeśli chcesz, abym omówiła w Twoim horoskopie znaczenie Wielkiej Koniunkcji zajrzyj w sklepie do moich prognoz astrologicznych. W każdej z nich uwzględniam informacje na ten temat. Dotyczy to zarówno astrologicznych prognoz indywidualnych, jak i prognoz biznesowych, firmowych.

Prognozy astrologiczne, które polecam:

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Rabat 5%

.

x