Louis Braille – horoskop

Louis Braille – zobaczmy ciekawy horoskop

Urodził się 4 stycznia 1809 roku. W 200 rocznicę urodzin Europejska Unia Niewidomych – EBU poświęciła rok 2009 Jego pamięci. Zobacz poniżej, oto Louis Braille – horoskop.

3,5 letni Louis towarzyszył w pracy ojcu w warsztacie rymarskim. Nie wiedzieć jak i kiedy jedno z szydeł wbiło się malcowi w prawe oko. W ciągu roku infekcja rozprzestrzeniła się na drugie oko i chłopiec stracił wzrok.

Dzięki wspaniałej roli rodziców oraz otoczenia, chłopiec zachęcany był do nauki oraz rozwijał się wraz z rówieśnikami w kolejnych szkołach. Uczył się świetnie w Królewskim Instytucie dla Młodych Niewidomych w Paryżu. Choć warunki nauki były tam bardzo surowe, zdobywał nagrody w wielu dziedzinach, także w grze na fortepianie, wiolonczeli i organach, na których grę utożsamiał z modlitwą.

W wieku 15 lat, opracował alfabet dla osób niewidomych, który w kolejnych latach ciągle ulepszał.
Z czasem alfabet Braille’a znalazł zastosowanie we wszystkich wymiarach życia osób niewidomych: dla tekstów literackich, zapisów matematycznych, a także nut.

Był wspaniałym, serdecznym nauczycielem. Uczył gramatyki, arytmetyki, algebry, geometrii, a także gry na wiolonczeli i skrzypcach. Uczniowie bardzo Go szanowali i chętnie uczestniczyli w Jego zajęciach.

Chorował prawie całe swoje życie. Już w 26 roku życia wykryto u Niego gruźlicę płuc. Zmarł na nieuleczalną wtedy gruźlicę, w wieku 43 lat.

Poniżej horoskop Tego, który „otworzył niewidomym bramy wiedzy” (dane za Astro-Databank):

louis-braille-horoskop

_____________________________
Zdjęcie by Ralph AichingerFlickr, CC BY 2.0, Link

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Rabat 5%

.

x