Uran w horoskopie horoskop-Roy-Sullivan-uderzenie-pioruna

Uran w horoskopie – człowiek i 7 piorunów

Dziś będzie o tym co symbolizuje silny Uran w horoskopie. Roy Cleveland Sullivan urodził się 7 lutego 1912 roku. W Jego horoskopie hula wiatr, jest mocno powietrzny, pod silnym wezwaniem planety Uran. Człowiek ten został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, ponieważ 7 razy został porażony uderzeniem błyskawicy i… przeżył. Zmarł w wieku 71 lat, śmiercią samobójczą.

Próbowałam kiedyś sfotografować błyskawicę z okna swojego bezpiecznego mieszkanka i nie jest to łatwe. Uparłam się jednak i z wypiekami na twarzy cykałam… w chwili tranzytu Ascendentu z Punktem Szczęścia przez mojego urodzeniowego Urana udało się! Ale spokojnie, to zdjęcie powyżej zrobił Dominik QN (Unsplash.com).

Jak wygląda horoskop Roya Sullivana?

horosko-roya-sullivana

Przyznam, że życie Sullivana sprowokowało mnie do poszukiwań choćby Jego daty urodzenia i wypatrzenia w Jego horoskopie pozycji Urana. I nie zawiodłam się.

W Astro-Databank ustalono godzinę urodzenia Sullivana na 19.00, za którą wiele przemawia. Zamieszczam więc tutaj horoskop na godz. 19.00. Oto ten horoskop (po kliknięciu, obrazek powiększy się w nowym oknie).
Horoskop ma 7 punktów w znakach powietrznych.
Merkury, władca Ascendentu w koniunkcji z Uranem, w Wodniku, przypieczętowane mocną gwiazdą stałą Altair, najjaśniejszą gwiazdą w gwiazdozbiorze Orła, mająca astrologiczny charakter Marsa i Jowisza. Wraz z Marsem (w Bliźniętach) tworzą trygon.

Pluton wraz z gwiazdą Betelgeuse tworzy trygon z Księżycem oraz kwadraturę z Eris. Gwiazda Betelgeuse ma charakter Merkurego i Marsa, nieharmonijnie ustawiona w horoskopie daje ryzyko pożarów, a także uderzeń pioruna. W horoskopie tym znajduje się także kwadratura Księżyca i Neptuna, połączona z Węzłami półkrzyżem. Jest też Słońce kwadratura Saturn.

Co się działo w horoskopie podczas uderzeń pioruna?

roy_c-_sullivan

Sullivan był leśniczym, pracował zwykle na dworze, nierzadko także podczas burzy i tym tłumaczy się tą niespotykaną dotąd częstotliwość porażeń. Wszystkie uderzenia odbiły się w jakiś sposób na Jego zdrowiu. Zobaczmy jak to było:

1. w 1942 roku piorun uderzył w jego nogę, kiedy był na wieży widokowej, powodując zejście paznokcia z Jego dużego palca u nogi.
Nie znam dokładnej daty, ale obstawiam, że była to letnia burza w czerwcu, bo wtedy nasz bohater miał w swoim horoskopie tranzytującego Urana z Saturnem przez Marsa w trygonie do swojej urodzeniowej pozycji i Merkuego oraz wiele innych mocnych tranzytów od innych planet (Pluton/Mars w opozycji do urodzeniowej pozycji Merkury/Uran, Neptun na w/w półkrzyżu). Dyrekcyjny Uran/Merkury w kwadraturze do urodzeniowej pozycji Marsa.

2. 1969 rok, piorun dopadł Sullivana w Jego samochodzie na leśnej drodze, przez co trafiony stracił przytomność i własne brwi.
Tym razem Uran przegalopował kolejne 120 stopni i stworzył kolejny trygon do własnej pozycji w horoskopie urodzeniowym. Na półkrzyżu siedziały także osie Węzłów. Saturn był w kwadraturze do Urana/Merkurego/Altair.
Progresywny Merkury tworzy kwadraturę z Uranem. Dyrekcyjny Uran/Merkury w kwadraturze do Plutona (półkrzyż). Dyrekcyjny Mars w opozycji do urodzeniowej Uran/Merkury.

Kolejne uderzenia pioruna

3. 1970 – kolejne uderzenie, tym razem w lewe ramię.
Po kwadraturze tranzytującego Saturna do urodzeniowego Słońca, Pluton ustawia się w kwadraturze do swojej urodzeniowej pozycji. Węzły tworzą kwadraturę do Marsa.
Progresywny Merkury tworzy kwadraturę z Uranem. Progresywny Księżyc opozycja Mars. Dyrekcyjny Uran/Merkury w kwadraturze do Plutona (półkrzyż). Dyrekcyjny Mars w opozycji do urodzeniowej pozycji Uran/Merkury.

4. W 1972 roku po uderzeniu pioruna włosy Roya stanęły w ogniu i musiał ugasić je kubłem zimnej wody. Po tym zdarzeniu nasz bohater zaczął rzekomo wozić ze sobą do lasu wiadro z wodą.
A co w horoskopie? Węzły są na Uranie/Markurym/Altair oraz Pluton zmieniając znak na powietrzny tworzy do nich tygon. Neptun w opozycji do Marsa. Dyrekcyjny Uran/Merkury tworzy sekstyl do urodzeniowej pozycji oraz Marsa. Dyrekcyjny Mars tworzy sekstyl z własną pozycją urodzeniową.

5. 7 sierpnia 1973 rok – piorun znów wytarmosił Roya, jadącego samochodem po lesie. Spadł Mu but i kapelusz, znów spłonęły Mu włosy, a siła uderzenia wyrzuciła Go z samochodu.
W horoskopie tego dnia niewiele: Słońce kwadratura Saturn, Księżyc opozycja Mars. Ponadto dyrekcyjny Uran/Merkury tworzy sekstyl do urodzeniowej pozycji oraz Marsa.

6. Tak, tak, to jeszcze nie koniec. Jest 5 czerwca 1976 roku, o tym zdarzeniu mówi się, że Roy widział biegnące za nim chmury, że próbował intuicyjnie uciec przed piorunem, ale niestety nie udało się. Został raniony w kostkę.
Tego dnia Saturn utworzył wyraźną opozycję do urodzeniowej pozycji Uran/Merkury/Altair. Jowisz w kwadraturze do Słońca.

7. 25 czerwca 1977 roku, 65 letni Roy trafiony piorunem podczas połowu ryb. Tym razem znalazł się w szpitalu z powodu poparzeń klatki piersiowej i brzucha.
W horoskopie trudne tranzyty Saturna i Marsa oraz Plutona, łagodzone szczęściem prosto od Jowisza w trygonie do Słońca. Dyrekcyjny Pluton kwadratura Mars.

28 września 1983 roku około godziny 3 nad ranem Roy Sullivan zastrzelił się, w wieku 71 lat, z powodu podobno zawiedzionej miłości, czy problemów rodzinnych. W tym okresie progresywna Lilith stworzyła kwadraturę z Księżycem w horoskopie Sullivana oraz progresywny Księżyc znajdował się na Saturnie. Dyrekcyjny Uran/Merkury w kwadraturze do Wenus, a także dyrekcyjny Mars w kwadracie do Saturna.

Podsumowanie

Czy rzeczywiście można uznać, że życie Sullivana było jakieś niezwykłe, dzięki bliskim spotkaniom z błyskawicą? Moim zdaniem nie do końca. Nie dopatruję się tu żadnego przeznaczenia, palca bożego, ani boskiej mściwości.

Były to wydarzenia wynikające raczej z Jego osobistych cech charakteru: pewnego roztrzepania, zaufania do natury i nie przywiązywania nadmiernie uwagi do bezpieczeństwa w chwilach potencjalnie niebezpiecznych.

Wszystkie te okoliczności wypadków są mocno naciągane, choć dobrze opowiedziane (Mars w Bliźniętach) i mojemu zdrowemu rozsądkowi wydają się niepoważne, choć znając osoby z koniunkcją Merkurego i Urana, dopuszczam możliwość, że mogło się to wydarzyć. Nawet tyle razy… Są tacy, którzy twierdzą, że niektóre z opowieści Sullivana są wyssane z palca lub bardzo mocno przesadzone.

Jeśli utrzymamy za Astro-Databank godzinę urodzenia w okolicach 19.00, to Uran z Merkurym znajdą się w VI domu i to symbolizuje możliwość urazów i nieprzewidzianych wypadków w miejscu pracy. A ponieważ znajdują się w trygonie do Marsa w Bliźnietach, w X domu horoskopowym, to można na tym także zyskać rozgłos.

Życie Sullivana jest mi znane wyłącznie z jednej strony, choć przeczytałam o Nim wiele. Roy miał niewątpliwie dar opowiadania. Z czasem dodał do swoich opowieści wątek mistyczny, goniących Go chmur, strachu i złego przeznaczenia.

_____________________________
Zdjęcie by Source (WP:NFCC#4), Fair use, Link

Jeśli chcesz poznać swój horoskop, zamów interpretację w moim sklepie, serdecznie zapraszam:

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Rabat 5%

x