retrogradacja-merkurego-co-to-znaczy

Retrogradacja Merkurego – odczarujmy ją!

Najnowsze wpisy oraz terminy retrogradacji Merkurego, Wenus, Marsa i pozostałych planet znajdziesz na moim blogu, w kategorii Retrogradacja planet.

Otrzymałam mail:
Mam pytanie dotyczące zbliżającej się retrogradacji Merkurego. Cała sprawa, która dotyczy Merkurego wygląda następująco: (i tu w skrócie została opisana inwestycja wraz z 4 poważnymi czynnikami ryzyka.) Prosiłbym o krótką opinię jaki wpływ może mieć retrogradacja Merkurego na tą transakcję w powiązaniu z moim horoskopem.

Myślę, że jeśli sprostuję, że w astrologii nie ma ani grama czarów, to będzie się nam łatwiej porozumieć. Na czym polega retrogradacja Merkurego w tym przypadku i czego możemy się spodziewać?

Znasz minusy swojej inwestycji i stopień ryzyka. Chcesz lub musisz rozpocząć TERAZ. Rozumiem to, nie ze wszystkim możemy w życiu, czy działalności gospodarczej, poczekać. Jest retrogradacja Merkurego.

Co się może wydarzyć podczas retrogradacji Merkurego?

Zajmuję się astrologią praktyczną, więc najpierw krótka historia z życia, z astrologicznym tłem.
Weźmy sobie na tapet przykład kupna samochodu przy Merkurym retrogradującym w Rybach – będzie łatwiej. A więc otrzymujemy zaskakującą propozycję okazyjnego zakupu samochodu od rodziny. Kupujemy: sprawny, piękny 20 letni samochód z duszą, za który ręczy obecny właściciel (nasz kuzyn) 😉 Ufamy, że wszystko będzie dobrze, brakuje nam asertywności, żeby sprawdzić wszystkie szczegóły.

Po jakimś czasie (podczas najbliższej retrogradacji Merkurego w Raku) okazuje się, że samochód ma usterkę, o której sam poprzedni właściciel nie wiedział i mimo najszczerszych chęci kuzyna, zakupiliśmy samochód uszkodzony. Moglibyśmy wykłócać się z poprzednim właścicielem, ale to rodzina, dobra i bliska rodzina. Poza tym kupiliśmy szybko, okazyjnie, nie sprawdzając co i jak. Więc odpuszczamy. Remontujemy samochód, pochłania nam to czas, nerwy i pieniądze. Samochód zrobiony. Jeździmy zadowoleni.

A tu znów Merkury retrograduje i… trzask. Coś znowu padło. I znowu robimy, bo nie da się jeździć. Kolejne usterki doprowadzają nas do szału. Plujemy sobie w brodę, ale naprawiamy, bo wiedzieliśmy przecież, że kupujemy samochód, który ma już 20 lat!

Postanawiamy za jakiś czas samochód sprzedać. No ale żeby go sprzedać, chcemy naprawić, bo głupio nam opchnąć coś co jest nie fajne, prawda? Remontujemy, picujemy brykę, sprzedajemy i nowy właściciel (który pojawia się na Merkurym retro!) jest bardzo zadowolony, bo to w końcu świetny, wyremontowany samochód z duszą, którym jeździ przez wiele kolejnych lat. Gruntowny remont oraz pełna informacja o wykonanym remoncie sprzyja pomyślnemu załatwieniu spraw.

Być może tak właśnie Merkurego w retrogradacji można przepracować! Pełną świadomością, skupieniem, rozwagą, uważnością. Sądzę, że to jest właśnie dla nas wyzwanie na ten czas. Wszystkie rzetelnie wyprowadzone problemy: od początku do końca rozsupłane – dają nam wiarę, że uporaliśmy się z problemem.

Bardzo ważny w tej sytuacji jest znak retrogradującego Merkurego oraz aspekty, jakie tworzył w tym czasie do horoskopu urodzeniowego kupującego samochód. Tam właśnie były najistotniejsze wskazówki, pomagające podjąć decyzję: kupujemy, czy nie.

Kursy astrologii praktycznej w Szkole Astrologii Pro Astro

Jeśli chcesz nauczyć się praktycznej interpretacji retrogradacji planet, zapraszam Cię na warsztat astrologiczny online. Zaplanuj naukę astrologii na przyszły rok.
Zapisz się na listę oczekujących.
Najbliższe edycje kursów astrologicznych, rozpoczną się wiosną 2023 roku.
Przejdź do zakładki Kursy astrologiczne. Serdecznie zapraszam.

Retrogradacja Merkurego – jak lepiej zrozumieć ten czas?

To życie, nie czary. Każdy okres retrogradacji planet musi być najpierw odniesiony do naszego horoskopu urodzeniowego. Jeśli są w nim w tym czasie dynamiczne układy od Merkurego, to właśnie sygnał, że wiszą nad nami sprawy do załatwienia. Dlatego rozpoczynanie nowych projektów w tym czasie wiązać się będzie z prostowaniem od samego początku czegoś, o czym wiemy, że źle działa lub jest nieprzygotowane i pociągnie za sobą kolejne wątki (także kiedy ktoś wiedział lub przeczuwał, ale nam nie powiedział). Jest to czas na ponowną analizę, przygotowanie, powrót do przeszłości.

Możemy mieć poczucie, że coś się odwleka w tym czasie. To normalne, bo nam się ciągle spieszy. A ten czas uczy, żeby przystanąć, zrobić coś dokładniej niż zwykle, przemyśleć, zebrać informacje, materiały, argumenty.

W odpowiedzi na pytanie z maila: jak to rozumieć, kiedy Merkury w horoskopie natalnym (urodzeniowym) jest także w retrogradacji. Spotkałam się z opiniami, że w takim przypadku realizuje się to odwrotnie i akurat Merkury w retrogradacji jest wtedy korzystny. To jednak zbyt szeroki temat do omówienia tutaj, choć krótko napomknę, że to oczywiście zależy od całości Twojego horoskopu urodzeniowego.

Są też tacy astrologowie, którzy w ogóle nie uznają żadnej retrogradacji, tak jakby jej zupełnie nie było. Zapewne taka opcja przystaje do osób żyjących bardzo świadomie i podejmujących naprawdę wyważone i przemyślane decyzje 🙂

Z ziemskiego punktu widzenia jednak, Merkury daje wrażenie cofania się, dlatego skłonna jestem brać jego retrogradację pod uwagę. Moje wieloletnie obserwacje potwierdzają „objawy” retrogradacji, w odniesieniu do horoskopów urodzeniowych. Nie zgodzę się jednak z tym, że Merkury nas zaczarował i samo się zrobiło. Co to za dziwne podejście? Nie dramatyzujmy! Mamy wolną wolę i świadomość. Zróbmy z nich użytek.

Czy retrogradacja Merkurego może być miła i przyjemna?

Tak! Sprawdź swój horoskop. Zobacz jakie układy urodzeniowe tworzy Merkury w Twoim horoskopie. Następnie sprawdź jakie aspekty tworzy Merkury w Twoim horoskopie podczas retrogradacji. Jeśli są to aspekty potocznie uznane za harmonijne, śmiało działaj. Nie oglądaj się na innych, czerp jak najwięcej z tego okresu dla siebie. Jak dobrze spożytkować ten czas – każdorazowo wskaże znak zodiaku, w którym trwa retrogradacja. Wróć do jego znaczenia, zrozum i poczuj je głębiej.

Retrogradacja Merkurego – praktyczne wskazówki

  1. A więc odpowiadając już ściśle na Twoje pytanie z początku wpisu. Przede wszystkim należy przeanalizować swój horoskop urodzeniowy i bieżące układy planetarne, aby stwierdzić, czy Merkury podczas retrogradacji tworzy aspekty w Twoim horoskopie oraz w jakim domu horoskopowym (w Twoim horoskopie) ma miejsce.
  2. W drugiej kolejności należy sprawdzić w jakim znaku odbywa się retrogradacja. Jest to ważna podpowiedź, która wskazuje jakiego typu problemy mogą mieć miejsce. Ma to znaczenie, czy retrogradacja jest w Wodniku, czy w Skorpionie.
  3. Zdajesz sobie sprawę z tego co wisi nad Twoją inwestycją. Brniesz w to – OK. Ale proszę się liczyć z tym, że wszystkie sprawy, o których wiesz i wiele innych, których dziś nie dostrzegasz, mają szansę uprzykrzyć Ci najbliższy czas. Sprawy da się wyprostować i Merkury w retrogradacji daje nam właśnie czas na to, aby wszystko, co jeszcze nie do końca przemyślane, poukładać. Ja dałabym sobie właśnie na to czas. Choć bywa też tak, że po retrogradacji zmieniamy decyzję lub ktoś inny ją zmienia, wycofując się z umowy.
  4. Dlatego ja – jeśli inne układy planetarne w Twoim horoskopie to potwierdzą – na ostateczną realizację swoich inwestycji poczekałabym. Zawsze można po prostu wyznaczyć na to korzystniejszy astrologicznie czas. Wybór i ostateczna decyzja należą jednak do Ciebie 🙂

Kiedy jest najbliższa retrogradacja planet?

Aby sprawdzić kiedy jest retrogradacja Merkurego, zajrzyj pod tę kategorię na moim Blogu. Co roku, z wyprzedzeniem publikuję wszystkie okresy retrogradacji planet w formie kalendarza.

Co przyniosą Ci retrogradacje planet w najbliższym roku? Zamów profesjonalną analizę astrologiczną:

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Rabat 5%

.

x