astrologia-medyczna-joga-taichi

Yogastrologia i astrolo-chi – astrologia medyczna

W serwisie Astrodienst znalazłam informację o astrologach łączących techniki pracy z ciałem oraz astrologiczną symbolikę. Autorzy tych metod przenoszą symbolikę zodiaku do technik terapeutycznych, jakimi są np. joga oraz tai chi. Na ich stronach internetowych można znaleźć sporo materiałów na ten temat.

Co to jest Yogastrologia?

YogastrologięTM stworzyła nauczycielka i terapeutka jogi Diane Booth Gilliam. Autorka metody dostosowała elementy klasycznej astrologii medycznej, przyporządkowującej znaki zodiaku do poszczególnych części ciała, do zasad jogi i poszczególnych asan, mając na celu poprawę zdrowia i samopoczucia oraz wyciszenie organizmu.

Dla przypomnienia:
głowa – Baran
szyja – Byk
ramiona – Bliźnięta
klatka piersiowa – Rak
kręgosłup – Lew
brzuch – Panna
okolica krzyżowa – Waga
miednica – Skorpion
biodra – Strzelec
kolana – Koziorożec
kostki – Wodnik
stopy – Ryby

Diane Booth Gilliam opracowała ćwiczenia pod kątem zodiakalnego znaku Słońca, Księżyca, Ascendentu.
Co miesiąc publikuje także wskazówki odnośnie bieżącej pozycji Słońca. Teraz także dla Koziorożca.
Diane zauważa, że zgodnie z tradycyjną astrologią znak Koziorożca przyporządkowany jest kolanom. Kolana natomiast symbolizują możliwość ruchu, a co za tym idzie – podjęcie decyzji o pójściu naprzód. A pójściu naprzód często towarzyszy lęk.
Joga pomaga stopniowo przebudzić się, rozpoznać i zrozumieć swój lęk. Koncentrując uwagę podczas Utkatasany i Vrksasany właśnie na kolanach, możemy otrzymać wewnętrzną informację i zrozumienie swojej sytuacji.
Diane przypomina, że Koziorożcem włada planeta Saturn, która symbolizuje w horoskopie prawo oraz czas. Saturn ma złą reputację w astrologii, ale Ci, którzy go zrozumieli oraz odrobili zadane przez niego lekcje, akceptują cykl, który się w naszym życiu wypełnia. Saturn odmierza czas, dając nam w odpowiednim momencie sukcesy, bądź porażki.
Pamiętajmy, że także strach jest potrzebny w naszym życiu, bo pozwala nam poczuć pełnię emocji, uświadomić sobie własne potrzeby oraz otworzyć się i zmotywować do kolejnych wyzwań.

Czym jest Astrolo-chi?

Astrolo-chiR to z kolei autorska metoda tai chi, która narodziła się dzięki współpracy astrologa Jeffa Baughera i praktykującego tai chi Daniela Lally.
Na stronie głównej serwisu poświęconego tej metodzie, można obejrzeć krótki film na ten temat oraz pobrać zamieszczony na stronie darmowy e-book, wprowadzający szeroko w astrologiczną praktykę tai chi. Można także zakupić filmy obrazujące ruchy i objaśnienia dla wszystkich znaków zodiaku, pomagające uzyskać wewnętrzną równowagę i poznanie.
Obecnie można także obejrzeć na stronie film obrazujący – poprzez specjalnie opracowane  ruchy tai chi – ziemską energię Koziorożca.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Rabat 5%

.

x